1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VEDAŞ’TAN FAİZ AFFI ÇAĞRISI

VEDAŞ’TAN FAİZ AFFI ÇAĞRISI

VEDAŞ’TAN FAİZ AFFI ÇAĞRISI
A+A-

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Şirket Müdürü Zafer Türüt, vatandaşların faiz affından yararlanmalarını isteyerek, “Halkımızın anaparalarını bir an önce yatırmalarını istiyoruz” dedi.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Zafer Türüt, geciken bir faturadan dolayı hemen vatandaşın elektriğini kesmediklerini söyledi. Türüt, “Vatandaşlarımızdan şöyle bir olgu oluşmuş. ‘Efendim VEDAŞ bir fatura geçtikten sonra elektriklerimizi kesiyor. Kesme ve bağlama ücreti peşine bağlıyor’ diyor. Asla ve asla öyle bir şey yoktur. Biz bir faturadan sonra gecikme faizi yüklüyoruz. Beş iş gününden sonra buna biz ihbarname gönderiyoruz. 30 gün içerisinde iş emri üretiyoruz. Bu üretilen iş emirlerinden sonra ikinci faturanın birinci faturaya binmesinden sonra, o da gecikmeye girdikten sonra biz kesim olayını gerçekleştiriyoruz. Bu arada eğer vatandaşımız gelip iki faturasını yatırırsa biz kesinlikle kesme bağlama ücreti almıyoruz. Eğer yüklenmişse, böyle bir hata olmuş ise vatandaşımız ikinci kesim, yani ikinci faturadan sonra giden ekiplerimiz eğer kesim yapmamışsa kesme-bağlama ücretini iade ediyoruz. Burada vatandaşlarımız kesinlikle bir yanılgıya girmesinler. İki fatura olmadığı müddetçe kesinlikle kesme-bağlama ücreti almıyoruz” dedi. 


Faiz affı ve taksitlendirme konularına da değinen Türüt, “VEDAŞ olarak 1 Temmuz 2013 tarihinde özelleştik. Yaklaşık 2 ay sonra faiz affı getirdik. Vatandaşlarımızdan talebimiz, geçmiş borçlarını faizsiz olarak yatırmasını istiyoruz. 31 Aralık 2013’e kadar faiz affında taksitlendirme getirmemiştik. Ancak 1 Ocak 2014’ten bugüne kadar faiz affına, bir de 4 ve 6 aylık taksitler getirdik. Bu yüzden vatandaşlarımız duyarlı olup, faiz affından yararlanmalarını, anaparalarını bir an önce yatırmalarını istiyoruz” dedi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT