1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VEDAŞ İyi Bak; Bu Senin Eserin! Vanlılar Bıktı

VEDAŞ İyi Bak; Bu Senin Eserin! Vanlılar Bıktı

VEDAŞ İyi Bak; Bu Senin Eserin! Vanlılar Bıktı
A+A-

Van'da sabaha karşı kesilen elektrikler esnafı zor durumda bıraktı.

Van'da elektrik kesintileri halkı mağdur etmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde kesilen elektriklerden dolayı kepenklerini açamayan esnaf, saatlerce dükkanlarının önünde elektriğin gelmesini bekledi.

Son zamanlarda sürekli kesintilerin yaşandığını ve bunun da kendilerini mağdur ettiğini anlatan esnaflardan Kurtuluş Demircioğlu, “Küçük bir büfem var. Ben sabah saat 08.00’den beri burada bekliyorum. Ama elektrik olmadığı için iş yerimi açamıyorum. İkinci sıkıntım ise iş yerimde elektrik olmadığı için buzdolaplarımda bozulacak ürünler var. Biz artık ne yapacağımızı, nasıl hareket edeceğimizi bilmiyoruz. Yetkililerin bu konuya artık kesin çözüm getirmesini talep ediyoruz. Büyükşehir olmamıza rağmen hala küçük şeylerle uğraşıyoruz. Bu tür sorunların yaşanmaması gerekir. Büyükşehir olan bir ile bu tür basit işlerle uğraşmak yakışmıyor. Şu an saat 14.00 ve biz hale elektriklerin gelmesini beklemedeyiz” dedi.

“OLAN İŞLERİMİZİ DE KAYBETTİK”

Ümit Kantar ise, önceden saatini belirleyen ve buna istinaden gelen müşterilerinin gittiğini belirtti. Kantar, hiçbir esnafın kepengini açamadığını ifade ederek, günün yarısını boş oturarak ve olan işlerimizin iptal olmasından dolayı kaybettik. Biz burada vergi ödüyoruz, kira ödüyoruz, işçi çalıştırıyoruz. Tüm bunları göz önüne alarak çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Bu sıkıntıyı çeken tek bizler değiliz. Tüm halk bu konuda muzdarip. Yıllarca tepki koymamıza rağmen bir türlü kesintilere bir çözüm bulunamıyor. Her defasında bakım deniliyor. İyide bu bakımlar tabi ki yapılacak ama bizleri de sıkıntıya sokmadan yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Kepenk açamayan diğer esnaflar ise, kesintinin olacağının önceden kendilerine bildirilmesi durumunda önlemlerini alacaklarını belirterek, “Bir çok insanın kepenkleri elektrikli, bari sabah 09.00’da elektrikler kesilecek densin. Bizde ona göre tedbirimizi alalım. Tabi ki bir saat veriyorlardır ama sabahın 08.00’inde de kesilmez ki. Biz şimdi nasıl açacağız iş yerlerimizi. Ramazan ayı olması nedeniyle zaten iş yapamıyoruz. Bu ayda işlerimiz iftara doğru açılıyor. Birçok arkadaşın ürünü bozulmuş halde. Biz sürekli bu sıkıntıyı mı yaşayacağız?” diye tepki gösterdiler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

7 Yorum