1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VEDAŞ ARIZA EKİPLERİ 4 GÜN SONRA İŞ BAŞINDA!

VEDAŞ ARIZA EKİPLERİ 4 GÜN SONRA İŞ BAŞINDA!

VEDAŞ ARIZA EKİPLERİ 4 GÜN SONRA İŞ BAŞINDA!
A+A-

Van’ın Çatak ilçesinde kar yağışı ve fırtınadan dolayı elektrik hatlarının kopması sonucu yaklaşık 4 gündür karanlıkta kalan köylerin elektriklerini vermek için arıza ekibi, çığ tehlikesi bulunan dağlarda kopan elektrik telleri tamir ediyor.

Çetin kış şartlarının yaşandığı Van’da kapalı bulunan köy ve mezra yollarının yeniden açılması için geceli gündüzlü karla mücadele çalışması devam ederken, günlerdir karanlıkta olan onlarca köye yeniden elektrik verilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Van’ın Çatak ilçesine bağlı bazı köylere bölgede yoğun kar ve fırtınadan dolayı yaklaşık 4 günden bu yana elektrik verilemiyor. Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ (VEDAŞ) Çatak İlçe Şube Şefliği ekipleri, fırtınanın kesilmesinin ardından köylere elektrik vermek için çalışmaya başladı. Vatandaşların da yardımıyla karlı dağların yamaçlarında çığ tehlikesine aldırış etmeden düşe kalka elektrik tellerini bularak arızayı gidermeye çalışıyorlar.

Kabloları bağladıkları iplerin yardımıyla düşe kalka çeken köylüler, her yıl kış aylarında elektrik hatlarının kopması sonucu günlerce karanlıkta kaldıklarını ifade ettiler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT