1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ve karar verildi!

Ve karar verildi!

Ve karar verildi!
A+A-

YPG ve YPJ güçlerine destek vermek için Türkiye üzerinden Kobani'ye geçen Peşmerge güçleri değişime geçiyor.yorulan Peşmerge güçlerinin yerine yeni Peşmerge güçleri geçiyor.

YPG ve YPJ güçlerine destek vermek için Türkiye üzerinden Kobani'ye geçen Peşmerge güçleri değişime geçiyor.yorulan Peşmerge güçlerinin yerine yeni Pşmerge güçleri geçiyor.

 


IKBY'nin verdiği talimat doğrultusundan Peşmerge güçleriŞanlıurfa sınırından bulunan Kobani kentine geçmleri için Erbil'e doğru hareket ettikeleri belirtildi.

 

Türkiye'nin güney sınırında olan Kobani kenti için harekete geçen Peşmerge güçleri yola çıktığı kaydedildi.Özel Peşmerge güçlerinin Kobane için havaalanına doğru ahreketettikleri belirtildi. Askeri konvoyla Erbil Uluslararası Havalimanı'na  doğru yola çıkan Peşmergelere,vatandaşlar tarafından sevgi gösterisinde  bulunuldu. Peşmergelerin,uçakla Şanlıurfa'ya geçmesi bekleniyor. 

 
  Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Kobani'de terör  örgütü IŞİD'e karşı çatışan Kürt gruplarına destekveren Peşmergelerinyorulduğunu,bu nedenle birliği değiştirme kararı aldıklarını açıkmıştı. 
 
Kürt Bölgesel Yönetimi, 28 Ekim'de Kobani'ye 150 Peşmerge göndermişti.  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden Kobani'ye geçen Peşmergeler,IŞİD'e karşıSuriye'deki Kürt gruplara destek veriyor. 

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT