1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. VDT Seyircisi İle Buluşacağı Günü İple Çekiyor

VDT Seyircisi İle Buluşacağı Günü İple Çekiyor

VDT Seyircisi İle Buluşacağı Günü İple Çekiyor
A+A-

Van Devlet Tiyatrosu (VDT) Müdürü Şirin Ergüven, yaşanan sıkıntılardan dolayı tüm oyunlarını çeşitli illerde oynamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Van Devlet Tiyatrosu (VDT) Müdürü Şirin Ergüven, yaşanan sıkıntılardan dolayı tüm oyunlarını çeşitli illerde oynamak zorunda kaldıklarını belirterek, “Gelecek sezon Van seyircisi ve bizim için çok keyifli, huzurlu bir sezon olabilmesi için çaba harcamaktayız” dedi. 

Van’da yaşanan depremlerden dolayı mevcut binası tadilata alınan ve kurulan Ertuğrul Günay Tiyatro Çadırı’nın da yetersiz oluşundan dolayı oyunlarını çeşitli illerde oynamak zorunda kalan Van Devlet Tiyatrosu Van seyircisiyle buluşacağı günü iple çekiyor. Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van Devlet Tiyatrosu Müdürü Şirin Ergüven, tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte tiyatro adına, Van halkı için başarılı ve keyifli çalışmalara imza atacak olmanın heyecanı içinde olduğunu belirtti. Van’a kendi isteğiyle ve 30 yıllık tecrübesiyle destek olmak, daha güzel, huzurlu tiyatro ortamına taşımak adına geldiğini anlatan Ergüven, “Binamızın güçlendirme ve tadilat çalışmaları hızla devam ediyor. Van seyircisi donanımlı, keyifli örnek bir sahnede oyun izlemenin keyfini yaşayacak. Bu arada Van Devlet Tiyatrosu’nun çalışmaları hızla devam ediyor. Geçen sene başlamış olan iki oyunumuz ‘Kamyon’ ve çocuk oyunumuz ‘Kurbağa Prens’ Ankara, Mardin, Rize, Trabzon, Elazığ ve Malatya illerine turneler yaptı ve seyirciyle buluştu. Turnelerimiz devam edecek. Provaları keyifle devam eden yeni oyunumuz Plinio Markos’un yazıp Ferdi Değirmencioğlu’nun yönettiği ‘Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi de Kayboldular’ 22 Aralık 2015 tarihinde prömiyer yapacak ve yine turne kapsamında yurdumuzun farklı illerinde seyircisiyle buluşacak. Bunun yanı sıra Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği içinde hazırlıklar yapmaktayız. Önümüzdeki sezonun Van seyircisi ve bizim için çok keyifli, huzurlu bir sezon olabilmesi için tüm çaba harcamaktayız. Çabalarımızın boşa gitmeyeceğine tüm kalbimle inanıyorum” ifadelerini kullandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT