1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vatso'dan 'uygulamalı Girişimcilik' Eğitimi

Vatso'dan 'uygulamalı Girişimcilik' Eğitimi

Vatsodan uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın (VATSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van İl Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Van İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) or

Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın (VATSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Van İl Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Van İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ortaklaşa düzenlediği 'Uygulamalı Girişimcilik' eğitimi tekrardan başladı.
VATSO'nun girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve genç girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla KOSGEB Van İl Müdürlüğü ve ABİGEM ile birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde düzenlendiği 'Uygulamalı girişimcilik' eğitimi VATSO Tuşba Salonu'nda başladı. Toplam 72 saatlik eğitimi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Can Ozan Tuncer ile YYÜ Erciş İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Faruk Kalay tarafından verilecek.
Düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri hakkında bilgi veren VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, kurulduğu günden bu yana yasal statüsü gereği üyelerinin menfaatine çalışmalar yapmak, kentin değişim dönüşümünde katkı sunmak amacıyla ilin en önemli meslek odası olan Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın bu yönde yaptığı çalışmalarla da taraflı tarafsız herkesin güven ve takdirini kazandığını söyledi. Nadiroğlu, "Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak toplumun tüm kesimlerine yönelik eğitim, seminer ve konferanslarımız devam edecektir. Çünkü şunu biliyoruz ki, toplumun değişim dönüşümü eğitimli bireylerin çok olması ile mümkün olacaktır. Ayrıca kentimizin sahip olduğu misyon ve vizyonu bizi bu eğitim çalışmalarını yapmayı zorunlu kılmaktadır. Odamız tüm imkanları ve birimleri ile üyelerimizin ve Van halkının hizmetindedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu kentin en önemli lokomotifi olacağız" dedi.
Nadiroğlu, verilecek eğitimlerin sonunda sertifikasını alan kursiyerlere, VATSO Proje Birimi tarafından iş fikri ve proje desteği verileceği gibi alacakları belge ile de KOSGEB'in girişimciler için verdiği hibe kredilerinden istifade etme imkanı bulacaklarını vurguladı.
(MAS-Y)

15.02.2013 11:11:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT