1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vatso'dan Moral Alan Girişimci 3. Şubesini Açıyor

Vatso'dan Moral Alan Girişimci 3. Şubesini Açıyor

Vatsodan Moral Alan Girişimci 3. Şubesini Açıyor
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaret ettiği girişimci 3. şubesini açmaya hazırlanıyor. İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir binayı kiralayarak üretime başl

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaret ettiği girişimci 3. şubesini açmaya hazırlanıyor.
İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir binayı kiralayarak üretime başlayan Yalçın Sami isimli Vanlı işadamı, Van Ticaret ve Sanayi Odası'ndan aldığı moral desteği ile 3. şubesini açmaya hazırlanıyor. Beraberinde bulunan fabrika yöneticisi İbrahim Sami ile birlikte VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu'nu makamında ziyaret eden İşletme Müdürü Celal Tukyay, bin 500 metrekare alanda üretim yaptıklarını belirtti. Ayrıca başka bir yerde kiraladıkları 600 metrekarelik alanı da kesimhane olarak kullandıklarını belirten Tutyay, uygun yer bulmaları halinde en az 100 kişinin daha istihdam edecekleri 3. şubeyi açacaklarını söyledi. Bulacakları yerin uygun olması halinde bu sayıyı 300'e kadar çıkarmayı planladıklarını da dile getiren Tutyay, "İstanbul'da 750 kişinin çalıştığı bir fabrikamız mevcuttur. Van'da da toplam 180 kişinin istihdam edildiği ve yıllık bir milyon adet penye üretimi gerçekleştirdiğimiz bir fabrika kurduk. Van Ticaret ve Sanayi Odası'ndan aldığımız moral ve motivasyon ile 60 kişinin istihdam edildiği kesimhane kısmını da açtık. Şimdi de en az 100 kişinin çalışacağı üçüncü şubemizi açmak için yer bulma girişimine başladık. Uygun yer bulduğumuz halde bu sayı 300'e kadar çıkabilir. Bütün makine ve teçhizatımızı almışız. Yer bulmamız halinde hemen üretime başlayacağız" dedi.
Tekstil fabrikası için Organize Sanayi Bölgesi'nde yer araştırmasına başlayan VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, ayrıca oda bünyesinde oluşturulan Tekstil Kent Birimi Sorumlusu Yasemin Yetkin'i uygun yer bulunması için ön araştırma yapmakla görevlendirdi. İpekyolu Caddesi üzerinde 5 bin metrekare alana sahip inşaat halinde olan bir yerin olduğunu kaydeden Nadiroğlu, "Risk alarak memleketimizin ekonomisine katma değer sağlayan ve istihdamı artırmak için büyük bir yatırım yapan bu firmamızın önünü açmak için Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bir yanda Organize Sanayi Bölgesi'nde uygun yer arayışımızı sürdürürken, bir yandan da görevlendirdiğimiz personel şehir merkezinde yer bakıyor" şeklinde konuştu.
(Yİ-MSA-Y)

05.02.2013 11:13:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT