1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VATSO YÖNETİMİNDEN MAĞDUR ESNAFLARA ZİYARET

VATSO YÖNETİMİNDEN MAĞDUR ESNAFLARA ZİYARET

VATSO YÖNETİMİNDEN MAĞDUR ESNAFLARA ZİYARET
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, işyerleri su basan Aydın Talay Yeraltı Çarşısı esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Nadiroğlu, beraberinde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, AFAD İl Müdürü Cafer Giyik, VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fidan ve VATSO Genel Sekreteri Serap Şenol ile bugün öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağıştan dolayı işyerleri su basan esnaflara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Sular altında kalan işyerlerini tek tek dolaşarak esnaflara geçmiş olsun dileğinde bulunan Nadiroğlu, esnaflardan zararları hakkında bilgi aldı.
 

Nadiroğlu, çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit’ten de bilgi aldı. Esnafların yaşadığı zarar ziyanının karşılanması için Defterdarlık, İl Özel İdaresi, VATSO ile AFAD, Çevre ve Şehircilik müdürlüklerinden oluşan bir komisyon kurduklarını da ifade eden Nadiroğlu, yarın sabah saatlerinden itibaren işyerlerine giderek esnafın zarar ve ziyanını tespit etmeye başlayacaklarını söyledi. Nadiroğlu, "Bugün öğlen saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sonucu Aydın Talay Yeraltı Çarşısı’nda bulunan işyerlerinde büyük maddi zarar meydana geldi. Deprem mağduru olan esnaflarımız, maddi olarak ikinci bir afeti karşılayacak güçte değildir. Sayın Valimiz Minür Karaloğlu’nun direktifleri ile kurulan Zarar Tespit Komisyonu esnafımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için sabah erkende işyerlerine giderek esnaflarımız zarar ve ziyanını yerinde tespit edecekler" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT