1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vatso İle Teb Van Şubesi Arasında Kredi Protokolü İmzalandı

Vatso İle Teb Van Şubesi Arasında Kredi Protokolü İmzalandı

Vatso İle Teb Van Şubesi Arasında Kredi Protokolü İmzalandı
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) Van Şube Müdürlüğü arasında, VATSO üyelerinin uygun koşullarda faydalanacağı bir kredi protokolü imzaladı. VATSO Yönetim Kurulu Ba

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) Van Şube Müdürlüğü arasında, VATSO üyelerinin uygun koşullarda faydalanacağı bir kredi protokolü imzaladı.
VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kantarcıoğlu ile TEB Van Şube Müdürü İbrahim Güneş tarafından imzalanan protokolle VATSO üyelerine düşük faizli ve uzun vadeli çeşitli kredi sağlanacak. Bu çerçevede kredi talebinde bulunacak olan üyelerin odaya kredi talebini yazılı olarak iletmeleri üzerine, bu üyeler oda tarafından bankaya yazı ile bildirileceği kaydedildi. Bu kredilerden iflas etmemiş, konkordato ilan etmemiş, tavsiyeye girmemiş, devlet ihalelerinden yasaklı olmayan ve ticari açıdan faal durumda olan üyelerin yararlanabileceğini vurgulayan Kantarcıoğlu, "Yapılan protokol gereği, üyenin ödeme gücü ve mali durumu, moratilesi, borçlu ve kefilleri için takyidat ve negatif nitelikli kayıt bilgilerinin kontrol edilmesi, istihbaratının yapılması ve verilecek teminatların incelenmesi banka tarafından yapıldıktan sonra uygun görülmesi halinde kredi tahsisi yapılacaktır" dedi.
Kredi talepleri uygun görülen üyelere kullandırılacak limitin bankanın tahsis kriterleri doğrultusunda banka tarafından belirleneceğini anlatan Kantarcıoğlu, oda tarafından bankaya yönlendirilen ve kredi talebi kabul edilen üyeler lehine tesis edilecek kredilerin azami 36 aya kadar olmak üzere vade ve geri ödemesi banka tarafından belirleneceğini vurguladı. Kantarcıoğlu, "Müşteri bazında kredi limit, vade ve ödeme planları banka tarafından kredi tahsis politikalarına göre değerlendirilip, uygun bulunan üyelerin 500 bin TL'ye kadar kredi kullandırabilecekler" şeklinde konuştu.
TEB Van Şube Müdürü İbrahim Güneş ise, kredilerin oda üyelerine hayırlı olması temennisinde bulundu.
Odada düzenlenen protokol imza törenine TEB Van Şubesi KOBİ Temsilcisi Emine Atilla ile VATSO Genel Sekreter Vekili Serap Şenol da hazır bulundu.
(MSA-Y)

08.02.2013 13:58:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT