1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VATSO BAŞKANI NADİROĞLU’NDAN GÜLER’E TEPKİ

VATSO BAŞKANI NADİROĞLU’NDAN GÜLER’E TEPKİ

VATSO BAŞKANI NADİROĞLU’NDAN GÜLER’E TEPKİ
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, herkesin bu süreçte söylemlerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, 2 gün önce Anadilde savunmaya ve hükümlülerin cezaevinde eşleriyle görüşmesine imkan tanıyan kanun tasarısının görüşüldüğü oturumda sarf ettiği ‘Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz. Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşru müdafaa hakkı için saldırıdayız’ sözleri herkesimden tepki görüyor. Yapılan bu açıklamayı bir talihsizlik olarak değerlendiren VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, bu sözlerin başlatılan barış sürecine zarar vereceğini belirtti. CHP’nin bölgeden neden yıllardır olamadığını daha iyi anlaşıldığını kaydeden Nadiroğlu, “Bu söylemler CHP’nin bölge yıllardır neden milletvekili çıkarmadığının bir göstergesidir” dedi.


Türkiye’nin çok hassas bir süreçte geçtiğinin altını da çizen Nadiroğlu,“Bu hassas süreçte herkesin söylemlerine dikkat etmesi ve sürece katkı sunması gerekir. Yüzyıllardır birlikte yaşayan bu halkların kardeşliğine kimsenin zarar vermeye hakkı yoktur” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT