1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vatso Başkanı Nadiroğlu Giyim Mağazasını Açtı

Vatso Başkanı Nadiroğlu Giyim Mağazasını Açtı

Vatso Başkanı Nadiroğlu Giyim Mağazasını Açtı
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 2012 Aralık ayı verilerine göre en fazla şirketin kurulduğu ilin Van olduğunu söyled

Van Ticaret ve Sanayi (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 2012 Aralık ayı verilerine göre en fazla şirketin kurulduğu ilin Van olduğunu söyledi.
Nadiroğlu, Mehmet Emin Yağmur'a ait 'Yağmur Giyim' isimli işyerinin açılışını gerçekleştirdi. Van'da yaklaşık 10 yıldır tekstil alanında faaliyet gösteren Mehmet Emin Yiğit, Donat İş Merkezi'nde 380 metrekare alan üzerinde kurduğu yeni mağazası ile Vanlılara hizmet vermeye başladı. Giyim mağazasının açılışını gerçekleştiren VATO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, kurban kesilmesine ise müsaade etmedi.
Nadiroğlu'nun, kesilmek istenen kurbanın canlı olarak fakir vatandaşlara veya hayır kurumlarına bağışlamasını istemesi üzerine Yiğit, kurbanlığı kesmeyerek bir hayır kurumuna göndereceğini söyledi.
Bayan, erkek ve çocuk giyimi alanında faaliyet gösteren mağazayı gezerek ürünler hakkında bilgi alan Nadiroğlu, "TOBB'nin 2012 Aralık ayı verilerinde kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre Malatya'da 81 şirket kapandı. Bu rakamla Malatya, bölgesinde en fazla şirketin kapandığı il oldu. Buna göre; Doğu Anadolu Bölgesi'nde geçtiğimiz yıl bin 222 şirket, 77 kooperatif, bin 964 gerçek kişi ticari işletme faaliyete geçti. Bununla birlikte 316 şirket, 217 kooperatif tasfiyeye girerken, 296 şirket, 117 kooperatif ve 3 bin 448 küçük işletme kapandı. Bölgede en fazla şirketin faaliyete geçtiği il 315 şirketin kurulduğu Van oldu. Bu da Van'ın bölgenin cazibe merkezi olduğunun bir kanıtıdır" şeklinde konuştu.
(MSA-Y)

04.02.2013 14:50:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT