1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VATBO Yeni Başkanını Seçti

VATBO Yeni Başkanını Seçti

VATBO Yeni Başkanını Seçti
A+A-

Van Ticaret Borsası (VATBO) seçimleri yapıldı. Feridun Irak\'ın VATSO Başkanlığı için aday olmasının ardından boş kalan koltuğa beklenilenin aksine sürpriz bir isim geldi.

 

 
Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilen Oda ve Borsa seçimlerinin Van ayağı da yavaş yavaş tamamlanmaya başlandı. Bugün yapılan Van Ticaret Borsası (VATBO) seçimlerinde sürpriz bir isim çıktı. Eski başkan Feridun Irak'ın ardından boş kalan koltuğa talip olan iki ismin yarıştığı seçimde sürpriz bir sonuç çıktı. Irak'ın ardından VATBO'ya aday olan yol Irak'ın yol arkadaşı Faysal Değer ile eski VASİAD üyelerinden Selman Toprak'ın iki farklı aday olarak girdiği seçimden kıran kırana bir oylama yaşandı. İki listenin yarıştığı ve 52 oyun kullanıldığı seçimde kazanan isim son gün adaylığını açıklayan Toprak oldu.
 
VATBO EL DEĞİŞTİRDİ
 
Bugün yapılan Van Ticaret Borsası (VATBO) organ seçimlerine muhalifler damga vurdu. VATBO binasında yapılan seçimleri muhalif grup olarak adlandırılan turuncu liste kazandı. İki aday listesinin yarıştığı seçimlerde turuncu liste 27 oy alırken, beyaz liste 25’te kaldı. Seçimde VATBO’nun Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Değer ve Toprakcan Un’un sahibi Selman Toprak yarıştı. Toplamda 52 üyenin oy kullandığı seçimi Selman Toprak ve ekibi kazandı. VATBO’nun yeni başkanı seçilen Toprak, kendisine oy veren herkese çok teşekkür etti. Kendilerinden önce ki VATBO yönetiminin VATBO için çok çalıştığını aktaran Toprak, kendi yönetimlerinin de VATBO için elinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti. Büyükşehir olan Van’ın ekonomi de hak ettiği yeri alması için gece gündüz calışacaklarını söyleyen Toprak, yönetim dönemlerinde yapacakları aksiyon, plan ve projeleriyle alakalı kamuoyunu bilgilendirmek için basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.
A+A-

HABERE YORUM KAT