1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vatandaşlar Ve Kasaplar Et Fiyatlarından Memnun

Vatandaşlar Ve Kasaplar Et Fiyatlarından Memnun

Vatandaşlar Ve Kasaplar Et Fiyatlarından Memnun
A+A-

Malatya'da vatandaşlar ve kasaplar, et fiyatlarının oturmasından memnun olduklarını belirttiler. Malatya Kasap Pazarı esnaflarından Abuzer Çekici, 2011 yılında yaşanan sıkıntından sonra et fiyatla

Malatya'da vatandaşlar ve kasaplar, et fiyatlarının oturmasından memnun olduklarını belirttiler.
Malatya Kasap Pazarı esnaflarından Abuzer Çekici, 2011 yılında yaşanan sıkıntından sonra et fiyatlarının yaklaşık iki yıldır oturduğunu ifade edip, "Et'in kilosunu 20-22 TL arasında satıyoruz. İki yıldır fiyat böyle. Vatandaş da biz de fiyatın oturmasından dolayı memnunuz" ifadelerini kullandı. Çekici, "Önceki seneye göre et fiyatı iyi. İthal et gelince vatandaş market yerine eskiden olduğu gibi kasaplarına dönüş var. Marketlere göre fiyatımız da düşük" dedi.
Kasap pazarı esnaflarından Mahmut Aydın ise, "Kasap kültürü olan vatandaş, Kasap'tan vazgeçmiyor. İşlenmiş etten uzak duruyorlar. Gövdeyi görüp, et almak isteyenler Kasap'dan et ihtiyacını karşılıyor. Et görme imkanını ancak kasaplarda buluyor" diyerek, iki yıldır et fiyatının hemen hemen aynı olduğunu, kemiksiz etin kilosunu 22 TL'den sattıklarını kaydetti.
(NA-Y)

18.02.2013 10:52:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT