1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vatandaşa "bilmiyorum" Kelimesi Kullanılmayacak

Vatandaşa "bilmiyorum" Kelimesi Kullanılmayacak

Vatandaşa bilmiyorum Kelimesi Kullanılmayacak
A+A-

Sinop İŞKUR tarafından düzenlenen hizmet içi eğitimlerle personel bundan böyle kurumda vatandaşlara 'bilmiyorum' kelimesini kullanamayacak. Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Sinop Müdürlüğü tarafından 2

Sinop İŞKUR tarafından düzenlenen hizmet içi eğitimlerle personel bundan böyle kurumda vatandaşlara 'bilmiyorum' kelimesini kullanamayacak.
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Sinop Müdürlüğü tarafından 2013 yılında yapılacak çalışmalar ile ilgili kanun ve yönetmelikleri tanıtmak amacıyla her sabah saat 08.10 ila 08.45 arası personele yönelik hizmet içi eğitim çalışması başlatıldı. İl Müdürü Mikail Gökarslan yönetiminde gerçekleştirilen toplantılara il müdür yardımcıları iş ve meslek danışmanları ile kurumda görevli toplam 22 personel katılıyor. Çalışma hakkında bilgi veren İl İŞKUR Müdürü Mikail Gökarslan, eğitimde herhangi bir yanlış uygulamaya mahal vermemek açısından başta işbaşı (staj) ve meslek edindirme kursları olmak üzere, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP), istihdam, kurumun işleyişi, 4857 sayılı iş kanunu gibi bir çok konunun sırasıyla işleneceğini söyledi. Gökarslan, "Etkinlik kapsamında; kanun ve yönetmelikler ile bunların açılımı olan işlemler, sunumlu okunup eğitime katılan İŞKUR personelince örneklerle beyin fırtınası yapılarak eğitim çalışması yürütülmekte. Bu çalışmayla, işsize ve işverene daha sağlıklı ve kaliteli, doğru iş sunmayı amaçlıyoruz. Sinop İŞKUR İl Müdürlüğü olarak bu eğitimin sonunda 'bilmiyorum' sorusunu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Eğitimin her sabah saat 08.10 ila 08.45 arası olmasının nedeni vatandaşın yoğun olmadığı saatler olmasıdır. Eğitim yapılacak diye vatandaşımız da mağdur olmayacaktır. Kurumda, sokakta, nerede olursa olsun işçi ve işverenin sorduğu soruya kanun ve yönetmelikler açısından bilgilendirilecek eğer o anda sorulan sorunun cevabı verilmemiş ise firmanın ya da şahsın telefon ve iletişim bilgileri alınarak, araştırılıp sonra kanun ve mevzuat yönünden bilgi verilecektir" dedi.
(SER-SLH-Y)

21.01.2013 16:03:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT