1. HABERLER

  2. Vatandaş Soracak, Sağlık Bakanlığı Cevaplayacak

Vatandaş Soracak, Sağlık Bakanlığı Cevaplayacak

Vatandaş Soracak, Sağlık Bakanlığı Cevaplayacak
A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sosyal medyadan soru-cevap uygulamasının ikincisi yapılıyor. Kozmetik ve Cilt Bakımı olarak belirlenen konuya ilişkin vatandaşlar merak ettikleri konuları

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sosyal medyadan soru-cevap uygulamasının ikincisi yapılıyor. Kozmetik ve Cilt Bakımı olarak belirlenen konuya ilişkin vatandaşlar merak ettikleri konuları uzmanlara sorabilecek.
Sağlık Bakanlığı Twitter üzerinden anında soru-cevap uygulamasının ikincisini düzenliyor. Bu kez konu Kozmetik ve Cilt Bakımı olarak belirlendi. Dermatoloji uzmanı Doç. Dr. Ülker Gül ve Türkiye Tıbbî Cihaz ve İlaç Kurumu Kozmetik Ürünler Koordinasyon Daire Başkanı Dr. Ecz. Evren Alğın Yapar, kozmetik ürünler ve cilt bakımında bilmemiz gerekenler, Sağlık Bakanlığı'nın bu konudaki uygulamaları ile ilgili vatandaşlardan gelen sorulara anında cevap verecekler.
Kozmetik ürünler alınırken nelere dikkat edilmelidir? Kozmetik ürünlerin etkileri nereye kadardır? Dermokozmetik nedir? Nutrikozmetik nedir? Kozmetotekstil nedir? Her kozmetik ürünü herkes kullanabilir mi? Vücut kozmetik ürünlere tepki verdiğinde nereye başvurulmalıdır? Hamilelikte kozmetik ürünler kullanılmalı mıdır? Şeklindeki vatandaşların günlük yaşamında sıkça karşılaştığı konuların da ele alınacağı soru-cevap uygulaması bugün saat 15.00-16.00 arasında gerçekleşecek. Vatandaşlar, bir saat boyunca kendi twitter adreslerinden #kozmetik @saglikbakanligi yazarak veya Sağlık Bakanlığı Twitter sayfasına girerek kozmetik ve cilt bakımıyla ilgili sorularını yöneltebilecekler.
Sağlık Bakanlığı sosyal medya adresleri şöyle: "www.facebook.com/saglikbakanligi ve www.twitter.com/saglikbakanligi"
(PS-ÖK-Y)

14.01.2013 11:41:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT