1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VASKİ’de Yeni İhale Mevzuatı Semineri

VASKİ’de Yeni İhale Mevzuatı Semineri

VASKİ’de Yeni İhale Mevzuatı Semineri
A+A-

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) de, personellere yönelik eğitim seminerleri sürüyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığınca tertiplenen eğitim seminerleri, yoğun katılım ve ilgi ile gerçekleştiriliyor.

İhale Uzmanı Emin Akınaltuğ tarafından verilen seminerde, torba yasalar ve  ihale mevzuatında ki değişiklikler, buna bağlı olarak yürürlükte olan kanunlarla ilgili yeni gelişmeler ele alındı.

Kurum çalışanlarının ihale kanununda ki yeni düzenlemelerle birlikte, hangi yükümlülüklerle karşılaşacağı ve hangi düzenlemelerle hareket edeceği konusuna değinilen seminer yoğun ilgi gördü. Soru cevap kısmında personellerin merak ettiklerine cevap aradığı seminerin iki gün devam edeceği belirtildi.

Seminerin amacı hakkında bilgiler veren İhale Uzmanı Emin Akınaltuğ, katılımcıların torba yasaların Kamu İhale Mevuzatına yansımaları hakkında bilgilendirilmesini hedefliyoruz. Ayrıca karşılaşılan sorunların giderilmesi için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz. Kaliteli ve hızlı bir hizmet yürüten bu kurumların yeni yasal düzenlemeleri, son değişiklikleri de göz önünde bulundurarak mevzuatı daha işlevsel hale getirmeyi de amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Sinevizyon gösterimi eşliğinde devem eden seminere  VASKİ Daire Başkanları, birim müdürleri ve personeller katıldı. 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT