1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VASKİ Genel Kurulu devam ediyor

VASKİ Genel Kurulu devam ediyor

VASKİ Genel Kurulu devam ediyor
A+A-

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Kurul toplantısı devam ediyor. VASKİ Genel Kurul Toplantısı’nda 2016 yılı yatırım programı karara bağlandı.


Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay başkanlığında toplanan VASKİ Genel Kurulu’na ilçe belediye eş başkanları, belediye meclis üyeleri de katıldı. Açılış ve yoklamanın ardından VASKİ'nin 2016 yılına ilişkin yatırım programının tanıtımını yapan VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu, başarılarının sorunları yerelden tespit etmelerinden kaynaklı olduğunu söyledi. Özköseoğlu, "İçinde bulunduğumuz yıldaki çalışmalarımızı yeni kurulan bir kurum olmamıza rağmen başarılı buluyorum, ancak eksiklerimiz de illaki olmuştur. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yatırım programımızı hazırlarken yerelden sorunları tespit etme öncelikli olan yerlerden başlamaktır hedefimiz. Günü kurtarma adına değil, kalıcı bir hizmet için çabalıyoruz. 80 milyon gibi bir bütçeyle bin yerleşim yerine, bunların çoğu köy olan şimdi ise mahalle olan yerlere hizmet götürdük. Buralarda hiçbir alt yapı yokken hizmet vermek bu bütçeyle mümkün değil. Bu yerleşim yerlerinin sorunlarının tespitinde ve yatırım programımızı hazırlarken muhtarlar, belediye başkanlarımız, ilçelerdeki şube müdürlüklerimiz ve meclis üyeleriyle yaptığımız toplantılarda notlarımızı almaktayız. 2016 yılında yapacaklarımızı birlikte programlayacağız'' şeklinde konuştu.

Van ili sınırları içerisinde yaklaşık bin yerleşim yeri olduğunu ifade eden Özköseoğlu, “Bunlardan 700 yerleşim yerinde hizmet yürüttük. Buralarda az sayıda içme suyu sıkıntısı olan yerler kaldı. Merkez yeni mahallelerimizde içme suyu sıkıntısı aza indirgemişiz ama kanalizasyon için ciddi bir kaynak gerekiyor. Bunlar içinde genç çalışan arkadaşlarımızla hibe destek amaçlı kaynak arayışlarımızla mümkün olacaktır" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT