1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VASKİ, 24 saat mesai yapıyor

VASKİ, 24 saat mesai yapıyor

VASKİ, 24 saat mesai yapıyor
A+A-

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerince içme suyu hatları üzerinde oluşan arızalar gideriliyor. 50 Kişilik ekip geceli gündüzlü aralıksız çalışıyor.

Wan Haber Merkezi

Amacın ilan edilen süreden önce arızanın giderilmesi ve etkilenen yerleşim birimlerine bir an önce suyun tekrar verilmesi olduğu belirtildi.

Gevaş ve Edremit ilçelerinde su kesintisine sebep olan arızaları gidermeye çalışan VASKİ ekipleri geceli gündüzlü çalışarak kesinti olan yerleşim yerlerinin su sıkıntısını gidermeye çalışıyor.

Bejingir su kaynağından gelen 1500'lük içme suyu hattı üzerinde oluşan 6 arızanın 5 tanesi onarıldı. Çiçekli mahallesi yakınları üzerinde bulunan hattın dirsek kısmın da suyun tahrip etmesi sonucu oluşan arızanın giderilmesi içinde iş makineleri ve 50 çalışanla çalışıyor devam ediyor. Arızaların planlanan süreden öncesi bitirilmesi için gece gündüz vardiyalı olarak çalışan ekipler su kesintisinde mağdur olan yurttaşların sıkıntılarını gidermeye çalışıyor.

3-735.jpg

Arızaların giderilmesi ve mağduriyetlerin bir an önce sona erdirilmesi için gece gündüz çalışmalar sürerken, aksilik çıkmaması durumunda ilan edilen süreden önce kesinti olan yerleşim yerlerinin suları verilmeye başlanacak.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum