1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VASKİ 112 su deposunu onardı

VASKİ 112 su deposunu onardı

VASKİ 112 su deposunu onardı
A+A-

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğüne bağlı İçme Suyu Daire Başkanlığı tarafından Çatak ta 32, Gürpınar da 45 ve Başkale de 35 olmak üzere toplam da 112 depo onarımı yaptı.

Wan Haber Merkezi

Çatak, Gürpınar ve Başkale de 112 depo onarımı yapan VASKİ toplamda 1 milyon 550 bin lira  harcadı.

 Van'ın Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) kent merkezinde çalışma sezonu boyunca içme suyu temini yanı sıra içme suyunun sağlıklı koşullarda iletilmesi için de depoları onardı.

Su depolarının hiç bir şekilde dışardan temas olmaması için yaptığı çalışmalar içerisinde depo onarımı klorlama sistemi ve koruma amaçlı tel örgü çevrili depolar inşa edildi. 

Suyun kaynağından kullanıcıya kadar ulaşan şebekenin de sağlıklı olmasına azami dikkat ediliyor.  Depolarda insan sağlığı için tehdit oluşturan her etkene karşı mücadele edilirken, bu konuda depoların bakım onarımı yapan VASKİ ekipleri etkin bir çalışma yürütüyor.

Su depolarına dışardan hiç bir temas ve sızmanın olmaması için de boruların yenilenmesi çalışmaları yapıldı. Ayrıca depolara dışardan müdahaleleri engellemek için de, depo etraflarını  tel örgüyle çeviren ekipler ayrıca ekipler tarafından da sürekli denetim altında tutuluyor. 

A+A-

HABERE YORUM KAT