1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VASİAD'dan kınama

VASİAD'dan kınama

VASİAD'dan kınama
A+A-

Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (VASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halit Yakut, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’ye yapılan saldırıyı kınayarak, zanlıların bir an evvel yakalanmasını istedi.


VASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halit Yakut, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin dün sabah saatlerinde yapılan hain saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajı yayınladı. Başkan Yakut mesajında, “Diyarbakır Baro Başkanı Sayın Tahir Elçi'nin, sabah saatlerinde silahlı bir saldırı sonucunda yaşamını kaybettiğini öğrenmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Yaşanan bu saldırı şokunu hâlâ üzerimizden atamadığımızı belirtmek isterim. Sayın Tahir Elçi’ye Allah’tan rahmet, başta ailesi ve Diyarbakır Barosu mensubu çalışanları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ayrıca aynı olayda iki polisimizin şehit düştüğü haberini almış bulunmaktayız. Şehit polislerimizin ailelerine, sevdiklerine başsağlığı diler, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması temennilerimizi sunuyorum” dedi.

‘Kimden gelmiş olursa olsun, bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz’ ifadelerine yer veren Yakut, şöyle konuştu: “Bir baro başkanının bu şekilde katledilmesi, ülkede gelinen noktayı, şiddetin ne boyutlara ulaştığını çok çarpıcı bir biçimde göstermektedir. Bu saldırı birliğimize, kardeşliğimize yapılmış saldırıdır. Faillerin bir an önce bulunup en ağır şekilde cezalandırılması temennisi içerisindeyim. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması en temel arzumuzdur. Sayın Tahir Elçi ve iki polisimize Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT