1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Varto'da Kar Temizleme Çalışması

Varto'da Kar Temizleme Çalışması

Vartoda Kar Temizleme Çalışması
A+A-

Muş'un Varto ilçesinde 4 günden beridir etkili olan kar yağışının durması ile birlikte belediye ekipleri çalışmalarına hız verdi. Varto Belediyesi'ne bağlı ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile kald

Muş'un Varto ilçesinde 4 günden beridir etkili olan kar yağışının durması ile birlikte belediye ekipleri çalışmalarına hız verdi.
Varto Belediyesi'ne bağlı ekipler, ellerindeki kar kürekleri ile kaldırımlarda; 1 greyder, 3 kepçe, 3 adet damperli kamyon ve 10 personelde cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmasına başladı. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Varto Belediyesi Başkan Vekili Şemsettin Aydemir, vatandaşların rahat etmesi için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirterek, "Etkili olan kar yağışı ile birlikte çalışmalara başladık. Ekiplerimiz tarafından cadde ve sokaklar temizlenerek trafik akışının normal şekilde seyretmesi sağlanıyor. Şehrin değişik noktalarında karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürdürülüyor. Bir taraftan da mahalle aralarındaki yollarda kar temizliği çalışmaları yapılıyor. Ayrıca kar nedeniyle kapalı olan yolların açılmasının ardından ekiplerimiz cadde ve sokaklarda yol genişletme çalışmaları yapıyor. Vatandaşlarımızda duyarlı, yardım ediyor" dedi.
(FÇ-MSA-Y)

10.01.2013 15:58:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT