1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Varto'da Eğitim Çalışmaları

Varto'da Eğitim Çalışmaları

Vartoda Eğitim Çalışmaları
A+A-

Muş'un Varto Kaymakamı Tahir Şahin, ilçede eğitimi en üst seviyelere taşımak için çalıştıklarını söyledi. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kaymakam Şahin, Varto'nun 1980'lerdeki eğitim başarısı

Muş'un Varto Kaymakamı Tahir Şahin, ilçede eğitimi en üst seviyelere taşımak için çalıştıklarını söyledi.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kaymakam Şahin, Varto'nun 1980'lerdeki eğitim başarısını tekrar yakalayacaklarını belirtti. Varto'nun ve Vartoluların eğitime bakış açısının tarih boyunca hep olumlu olduğunu kaydeden Şahin, "1980'li yıllarda kolej havasında olan Varto Lisesi'nde okuyan öğrenciler tıp, siyasal bilgiler ve hukuk fakültelerini kazanıyordu. Varto'nun böyle bir geçmişi var. Varto'nun eğitimli bir yapısı var. Son yıllarda biraz aşağı doğru inen ivmeyi, tekrar üst noktalara çıkaracağız. Bunun için eğitimcilerimizle birlikte ortak aklı ön planda tutarak çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
Eğitimde öğrenci, öğretmen ve veli diyalogunu en iyi şekilde sağlayarak başarıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Şahin, ilçede eğitim alanında birçok çalışma yapıldığını söyledi. Yaklaşık 8 bin öğrenci ve 460 öğretmen ile 90 eğitim merkezinde kesintisiz eğitime devam edildiğini ifade eden Şahin, "Her zaman çocuklarımızın yanındayız. Önemli olan eğitimde öğretmen, öğrenci ve veli bağlantısını sağlam tutmak. Velilerimizle bu diyalogu yakaladık. Öğretmenlerimiz bu konuda duyarlı çalışma yürütüyor. Velilerin duyarlılığı da gün geçtikçe artmakta" dedi.
(FÇ-MSA-Y)

17.01.2013 12:51:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT