1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Varto'da Barış Töreni

Varto'da Barış Töreni

Vartoda Barış Töreni
A+A-

Muş'un Varto ilçesine bağlı Yayıklı ile İçmeler köyü halkı arasındaki husumet, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) yetkililerinin araya girmesiyle sona erdirildi. Varto ilçesine bağlı İçmeler ve Yayıklı

Muş'un Varto ilçesine bağlı Yayıklı ile İçmeler köyü halkı arasındaki husumet, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) yetkililerinin araya girmesiyle sona erdirildi.
Varto ilçesine bağlı İçmeler ve Yayıklı köylüleri arasında 6 ay önce başlayan husumet, BDP Varto İlçe Örgütü üyelerinin araya girmesiyle sonlandırıldı. Varto Belediye Başkanı Gülşen Çelebi, BDP Varto İlçe Başkanı Gıyasettin Altın, BDP İstanbul Sancaktepe İlçe Başkanı Engin Aras, il genel meclis üyeleri, İçmeler ve Yayıklı köy halkını bir araya getirdi. İçmeler köyünün taziye evinde düzenlenen taraflar barıştırılırken, burada bir konuşma yapan BDP Varto İlçe Başkanı Altın, bir sorundan dolayı insanların birbirlerini kırmalarını ve üzmelerini doğru bulmadıklarını söyledi. Altın, "Bizim aslında yapmamız gereken tek şey birbirimizi sevmemiz, saymamız ve aynı amaçlar doğrultusunda bütünleşmemizdir. Sonuçta insanlar birbirlerini kırmış ve üzmüşlerdir. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı. Sonuçta bir evde yaşayan iki kardeş arasında da kızgınlık ve öfkesi sonucu kırılmalar oluyor. Bunu da iki kardeş arasındaki kırgınlık olarak görüyoruz" diye konuştu.
(FÇ-MSA-Y)

06.01.2013 15:52:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT