1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vansporlu futbolcu ve yöneticilere çirkin saldırı

Vansporlu futbolcu ve yöneticilere çirkin saldırı

Vansporlu futbolcu ve yöneticilere çirkin saldırı
A+A-

Temsilcimiz Vanspor, deplasmanda Sakaryaspor'a konuk olduğu maçın ilk yarsının sona erdiği esnada soyunma odasına girerken saldırıya uğradı.

WANHABER.COM - ÖZEL

Temsilcimiz Vanspor, deplasmanda Sakaryaspor'a konuk olduğu maçın ilk yarsının sona erdiği esnada soyunma odasına girerken saldırıya uğradı. Sakaryasporlu futbolcu ve yöneticilerin saldırısına uğrayan Vansporlu futbolcu ve yöneticiler, sert tepki gösterdi. Sakaryasporlu bir güvenlikçinin futbolcuya yumruk atmasının ardından polis etten duvar örerken, Vansporlu futbolcu Sıddık İstemi'ye ise büyük terbiyesizlik yapıldı.

Vanspor FK'dan açıklama

Sakarya'da uğradıkları saldırı sonrası bir açıklama yapan Vanspor Futbol Kulübü, gerekenin yapılacağını söyledi. İşte kulübümüz tarafından yapılan o açıklama:

3 Kasım 2019 tarihinde Sakarya Atatürk Stadyumunda oynanan Sakaryaspor - Vanspor FK müsabakasında her türlü psikolojik baskı ve fiziksel saldırılara rağmen takımımız 2-0 galip durumda iken maalesef hakemin yanlı ve amatör ruhla yönetmeye çalıştığı maçta önce gereksiz kartlar ve sonucunda ihraçla Sakaryaspor’un emellerine ulaşmasına katkı sunmuştur. 

Kaldı ki protokol tribününde yönetim kurulu üyelerimize sözlü ve fiziki saldırılarda bulunulmuş devre arasında soyunma odasına giden oyuncularımıza, rakip takım oyuncuları, yöneticileri saldırıda bulunmuş ve güvenliğimizi almak için körükte bulunan resmî güvenlik görevlisi sporcumuza yumruk atmıştır. 

Büyük Van spor camiasına adeta terörist muamelesi yapılması kesinlikle kabul edilemez bir davranıştır. 

Yaşanılan olaylar ile ilgili gerekli mercilere bir an önce başvurular yapılacak ve bu işin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Vansporlulara saldırı anı:

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT