1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlıları Sevindiren Haber: O Sınavlar Van'da...

Vanlıları Sevindiren Haber: O Sınavlar Van'da...

Vanlıları Sevindiren Haber: O Sınavlar Van'da...
A+A-

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, SRC türü Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı’nın ekim ayından itibaren artık Van’da da yapılacağının müjdesini verdi.

Konu ile ilgili makamında açıklamalarda bulunan Emin Tuğrul, her türlü kamyon, kamyonet, çekici, yarı römork, tanker, otobüs, minibüs, otomobil, okul taşıtı gibi araçları kullanan sürücüler için istenen SRC belgesini almak isteyenlere çağrıda bulundu.

SRC sınavlarının Van’da da yapılması için Ankara’ya giden ve burada bazı görüşmelerde bulunan Tuğrul, sınavların Van’da yapılacağı müjdesini verdi.

Bu konuda büyük emeği olan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’ye teşekkür eden Tuğrul, “Sayın Bakan Yardımcımız Çiftçi’nin görüşmeleri ve sonucunda dün bununla ilgili son nokta konuldu. Artık ilimizde de SRC sınavları yapılacaktır. Ekim 2016 yılından itibaren SRC belgesi almak isteyen şoförlerimiz başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Kendi memleketlerinde bu sınava girebilecekler. Bu imkanın sağlanmasında hep yanımızda olan ve bize destek olan Fatih Çiftçi’ye tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT