1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlılardan Suriyelilere Yardım

Vanlılardan Suriyelilere Yardım

Vanlılardan Suriyelilere Yardım
A+A-

Van Özel Serhat Eğitim Kurumları ile Kimse Yok Mu Derneği Van Şubesi tarafından Suriyelilere bir TIR yardım malzemesi gönderildi.


Özel Serhat Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan okulların velileri, öğretmenleri ve öğrencileri tarafından organize edilen insanî yardım malzemesi yüklü TIR, düzenlenen törenle uğurlandı. Burada bir açıklama yapan Özel Serhat Eğitim Kurumları Müdürü Raşit Karakaya, Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden itibaren yanında olduklarını söyledi. Soğuk kış şartlarının ağırlaştığı ve açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yardımların hız kesmeden ulaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Karakaya, “Biliyorsunuz Suriye ile Türkiye arasında yaklaşık 700 binden fazla sığınmacı insan var. Soğuk kış günlerinde burada sıkıntı yaşayan insanlar var. Kimse Yok Mu Derneği ile beraber bir kampanya düzenledik. Sınıf sınıf öğrencilerimize burada yaşanan sıkıntıyı dile getirmeye çalıştık. Yaklaşık bir aylık bu kampanya sürecinde öğrencilerimizden ciddi yardımlar geldi. Toplanan yardım paketlerini bir TIR’la yola çıkarıyoruz. Ben buradan duyarlılık gösteren ailelerimizi, öğrencilerimizi kutluyor ve hepsine teşekkür ediyorum” dedi.


Berfin Teomete isimli öğrenci ise, çok zor durumda olan insanların bulunduğunu belirterek, “Biz okul desteğiyle yardım ettik. Kermesler düzenledik Suriyeliler için. Onlara her türlü maddi manevi yardım etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Daha sonra öğrenci, veli ve öğretmenler dualar eşliğinde yardım TIR’ını uğurladılar.

A+A-

HABERE YORUM KAT