1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlılar Soma'daki Emekçiler İçin Yürüdü

Vanlılar Soma'daki Emekçiler İçin Yürüdü

Vanlılar Soma'daki Emekçiler İçin Yürüdü
A+A-

Van’daki bazı sendikaların öncülüğünde, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybedenler için yürüyüş yapıldı.

 


Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) öncülüğünde vatandaş ve öğrencilerin de katılımıyla bir yürüyüş düzenlendi. Kazım Karabekir Caddesi’nden yürüyerek geldikleri Sosyal Güvenlik Kurumu Van İl Müdürlüğü önünde oturma eylemi yapan kalabalık, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Ardından bir açıklama yapan KESK Van Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Çelik, “Ne söylesek kifayetsiz kalacaktır. Bu acıyı unutmamız mümkün değildir. Kazada yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı ve sabır diliyoruz. Olayın takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

Yüzlerini kömürle karartan ve sık sık slogan atan kalabalık, basın açıklamasının ardından tekrar yürüyüşe geçerek Hacıbekir Mahallesi’nde eylemlerine son verdi.

1-051.jpg

2-045.jpg

3-057.jpg

4-053.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT