1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlılar müjde! Faiz affı ve borçlar yapılandırılıyor

Vanlılar müjde! Faiz affı ve borçlar yapılandırılıyor

Vanlılar müjde! Faiz affı ve borçlar yapılandırılıyor
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce çıkan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunla ilgili halka çağrı yaptı.

Wan Haber Merkezi

Van Büyükşehir Belediyesi, emlak, su, her türlü katılım payı, çevre temizlik vergisi, eğlence vergisi, işgal harçları, ecrimisil borçları, bina inşaat harcı gibi sözleşmeye dayanmayan alacakların faiz affı ve taksitlendirme fırsatlarından faydalanmak için halka çağrı yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "03 Ağustos 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanun uyarınca, belediyemize olan 30 Haziran 2016 tarihinden önce kesinleşmiş borçlar yeniden yapılandırılacaktır. Bu kapsamda halkımız belediyelere olan emlak, su, her türlü katılım payı, çöp,çevre temizlik vergisi, eğlence vergisi, işgal harçları, ecrimisil borçları, bina inşaat harcı gibi sözleşmeye dayanmayan alacakların faiz affı ve taksitlendirmeden faydalanmak için başvurabilirler. Vatandaşların belediyeye başvuruları halinde birikmiş borçlarını hem 18 eşit taksite kadar ödeme fırsatı, hem de faiz affı fırsatından faydalanabilecek"

A+A-

HABERE YORUM KAT