1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlılar Katil İsrail'i Kınadı!

Vanlılar Katil İsrail'i Kınadı!

Vanlılar Katil İsrail'i Kınadı!
A+A-

Van Müslüman Kardeşler İnisiyatifi üyeleri, Gazze’ye yapılan saldırılardan dolayı İsrail protesto edilirken, ölen Gazzeliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.


Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi üyeleri, Hz. Ömer Camisi’nde Cuma namazı çıkışında İsrail’i protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı. İsrail aleyhinde slogan atan ve tekbir getiren kalabalık adına bir açıklama yapan Van Müslüman Kardeşlerle Dayanışma İnisiyatifi Sözcüsü Fuat Arpa, “İsrail işgal rejiminin 7 Temmuz 2014 tarihinde başlattığı hava saldırıları sonrası dün de büyük bir kara harekâtı başlatılmış durumdadır. Bu harekat sırasında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı her geçen gün artarken, Gazze’de zaten kötü olan insani durum dayanılmaz boyutlara ulaşmış, sığınma mekanı olan tüneller yerle bir edilmiştir. Evleri tamamen yerle bir edilen en az 6 bin kişi ile evleri oturulamayacak derecede hasar gören 8 bin 500 kişinin de acilen barınma ihtiyacı bulunuyor. Şu an ailelerini kaybeden 25 bin çocuğun acilen maddi ve psikolojik desteğe ihtiyacı bulunuyor. Ey Müslümanlar, ey vicdan sahibi insanlık, Gazze’de öldürülen senin kardeşin, kirletilen mescit senin mescidin, dil uzatılan namus senin namusun, kırılan kollar senin kolların, yetim bırakılan çocuklar senin çocukların, daha ne zamana kadar susacaksın. Artık namaz çıkışlarında basın açıklamaları ve evlerdeki hüzünlü dualarla yetinmek kardeşlik akidesiyle bağdaşamaz. Günlerce süren ve dünyanın ilgisini çekecek toplu eylemler için daha ne zamana kadar bekleyeceksin. Elbette şiddet çağrısı yapmıyoruz, ama şiddetli haykırışlar artık bir saatliğine değil günlerce semayı titretmeli” dedi.
Kalabalık, basın açıklamasından sonra hep bir ağızdan dua etti ve gıyabı cenaze namazının kılınmasının ardından dağıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT