1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vanlılar 1 Kasım'da Kobani İçin Yürüyecek

Vanlılar 1 Kasım'da Kobani İçin Yürüyecek

Vanlılar 1 Kasım'da Kobani İçin Yürüyecek
A+A-

1 Kasım Dünya Kobani günü nedeniyle Cumartesi günü Van’da yürüyüş düzenlenecek.


1 Kasım Dünya Kobani günü nedeniyle Cumartesi günü Van’da düzenlenecek olan yürüyüşe ilişkin DBP İl binasında düzenlenen basın toplantısına HDP İl Başkanı Harun Okay, DBP İl Başkan Yardımcısı Atilla Kumli,  İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav, Edremit Belediyesi Eş Başkanı Sevil Rojbin Çetin ve DBP İlçe yöneticileri katıldı.

Basın açıklamasını yapan HDP Van İl Başkanı Harun Okay, Arjantin’den, Hindistan’a, Ekvator’dan, İtalya’ya kadar dünyanın pek çok ülkesinden aydının ‘İnsanlık için, Kobani için’ şiarıyla 1 Kasım tarihini Dünya Kobani Günü ilan ettiğini ve eylem çağrısında bulunduğuna dikkat çekti.

“KÜRESEL EYLEME GÜÇ VERMEYE ÇAĞIRIYOR”
Kobani halkının 43 gündür IŞİD çetesinin saldırılarına karşı kahramanca direndiğini dile getiren Okay, “1 Kasım Dünya Kobani Günü’nde gerçekleşecek eylemlerle bütün dünya Kobani direnişini selamlayacak. Partimizde bu çağrıya katılarak, direnişin başından beri Kobani’ye desteğini sunan halklarımızı 1 Kasım’da sokağa çıkarak küresel eyleme güç vermeye çağırıyor. Çünkü,  IŞİD çetesinin takviye edilmiş saldırılarına karşı, Kobani 45 gündür dünyaya örnek olacak kahramanca bir direniş göstermektedir. Bu nedenle uluslar arası aydınların küresel eylem çağrısı yaptığı 1 Kasım’da bütün parti örgütlerimiz bulundukları yerlerde sokağa çıkarak, demokratik eylemliliği geliştirmelidir. Bizde HDP ve DBP olarak halkımızla 1 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’da sebze hali kavşağında toplanarak Fekiye Teyran parkına doğru yürüyeceğiz. Tüm halkımızı Kobani’yi sahiplenme yürüyüşümüze davet ediyoruz” Şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum