1. HABERLER

  2. SPOR

  3. VANLI TEKVANDOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

VANLI TEKVANDOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

VANLI TEKVANDOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI
A+A-

Türkiye Tekvando Federasyonu ile Güney Kore Büyükelçiliği tarafından Siirt’te düzenlenen turnuvada Vanlı sporcular birinci oldular.

Türkiye Tekvando Federasyonu ile Güney Kore Büyükelçiliği tarafından yürütülen “Tekvandoğu” projesi kapsamında Siirt’te şampiyona düzenlendi. Diyarbakır, Siirt, Mardin illerinden de sporcuların katıldığı turnuvaya Van’dan 10 kız ve 6 erkek tekvandocu katıldı. Standart Punse dalında tatemiye çıkan Vanlı sporcular takım halinde yarıştıkları turnuvadan şampiyon olarak ayrıldılar. Derece elde eden sporculara ödüllerini Güney Kore Büyükelçisi Sangkyu Lee, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin ve Siirt Valisi Ahmet Aydın verdi.


Turnuva sonunda ‘Tekvandoğu’ projesi hakkında bilgi veren Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tekvando Antrenörü Cüneyt Gülçek, Güney Kore Büyükelçiliği ile Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından organize edilen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen bir proje olduğunu söyledi. Gülçek, “Türkiye Tekvando Federasyonu ile Güney Kore Büyükelçiliği tarafından proje kapsamında Van’da İsmail Hakkı Tonguç ve Kerim Tuncer Ortaokulu spor salonlarında çalışma yürütülmektedir. Her iki okulumuzda toplamda 60 sporcu bu proje kapsamında destekleniyor. Siirt’te düzenlenen Van, Mardin, Diyarbakır ve Siirt illerinin katıldığı turnuvada Standart Punse dalında takım halinde birinci olduk. Bir yıl önce Van’da başlatılan bu projeyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Aslan Sinir de fazlasıyla ilgilenmektedir. Ben bu projede emeği geçen Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Güney Kore Büyükelçiliği ve Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT