1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı Sürücülere Kritik Uyarı

Vanlı Sürücülere Kritik Uyarı

Vanlı Sürücülere Kritik Uyarı
A+A-

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, özellikle okul önlerinde aşılan hız sınırlarından dolayı vatandaşların çok ciddi cezalar yiyebileceklerini hatırlatarak, hız yapılmaması konusunda sürücülere uyarılarda bulundu.

Başta okullar olmak üzere şehrin birçok noktasına güvenlik nedeniyle bırakılan hız sınırı ile ilgili açıklamalarda bulunan Emin Tuğrul, şehir merkezinde 50, okul önlerinde ise hızın 30’u aşmaması gerektiğini belirtti.

Aştığı hız yüzünden yakınan sürücülerin tekrar aynı hataya düşmemesi ve hız levhalarının mutlaka dikkate alınması gerektiğini anlatan Tuğrul, “Herkesin can güvenliği için kurallara mutlaka uymamız gerekiyor. Çünkü yapılan anlamsız hızdan dolayı çok kötü sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Tüm sürücülerimizden hız yapmamalarını istiyoruz. Şehrin birçok noktasında hız limitlerini gösteren levhalar bulunmaktadır. Özellikle okul önlerinde 30 olan hız sınırının aşılmaması gerekiyor. Aşılması durumunda ceza yazılmakta ve sürücümüz bunu görmediğini, bilmediğini söylüyor. Bizde buradan tüm sürücülerimizi ceza yememeleri konusunda uyarıyoruz. Ayrıca güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için kurallara uymalarını hatırlatıyoruz” dedi

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT