1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Sporculardan Bir Başarı Daha

Vanlı Sporculardan Bir Başarı Daha

Vanlı Sporculardan Bir Başarı Daha
A+A-

Erzurum’da düzenlenen Okullar arası Judo Yarı Final Yarışması’nda Vanlı judocular Ejder Toktay ve İsa Hindi finale yükseldiler.


2013-2014 yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında Erzurum’da düzenlenen Okullar arası Judo Yarı Final Yarışması’nda Vanlı Ejder Toktay 38 kiloda, İsa Hindi ise 42 kiloda müsabakalara katıldı. Ejder Toktay finalde karşılaştığı Rizeli rakibi Hasan Erkan’ı yenerek birinci olurken, İsa Hindi ise Ordulu rakibi Batuhan Yurdakul’u eleyerek birinci oldu. Bu sonuçlar neticesinde Vanlı judocular yarışmayı birincisi olarak tamamlayarak finale çıktılar. Bu derece ile Vanlı judocular 11-13 Nisan 2014 tarihinde Gaziantep’te yapılacak olan final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.


Erzurum’da düzenlenen yarışmayı değerlendiren Van Judo Takımı Antrenörü Rakip Aslan, Vanlı sporcuların iyi mücadele ederek finale çıkmayı hak ettiklerini söyledi. Aslan, “Judoda çok iddialı olduğumuzu bir daha gösterdik. Sporcularımız ellerinden gelen gayreti göstererek, Van’ımızın ismini orada da duyurdular. Antrenmanlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu sonuçlar neticesinde grup birincisi olarak finale çıktık. Orada da iyi bir derece alarak Türkiye finallerinde başarı ile dönmek istiyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT