1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı Öğrenciler Türkiye Birincisi

Vanlı Öğrenciler Türkiye Birincisi

Vanlı Öğrenciler Türkiye Birincisi
A+A-

Van’ın İpekyolu ilçesindeki İMKB Fen Lisesi öğrencileri, “AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması’nda Türkiye birincisi oldular.

Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda 21 ilden birincilerin katıldığı programa Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü AB ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanı Zeynep Öçgüder, Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Koordinatörü Mehmet Zülküf Kaya, İpekyolu İMKB Fen Lisesi Müdürü Nuri Elci, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 21 ilin birincisi takımlar, Türkiye birincisi olmak için finalde ter döktü.

Van’ı yarışmada temsil eden İpekyolu İMKB Fen Lisesi öğrencilerinden Muhammed Gültekin, Zehra Yaman, Ferhat Teke ve Birhat Turğut, Bursa Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi, Diyarbakır Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kayseri Sami Yangın Anadolu Lisesi, Konya Meram Fen Lisesi, İstanbul Galatasaray Lisesi ve Ankara Betül Can Anadolu Lisesi takımlarıyla yarıştılar. Üçüncü turun birincisi olan İpekyolu İMKB Fen Lisesi, üç turun birincilerinin yarıştığı final turunda da Türkiye birincisi oldular.

Final yarışmasında birinci, ikinci ve üçüncü olan takımların üyesi olan toplam 12 öğrenci, bir AB ülkesine 5 günlük geziye katılma hakkı kazandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT