1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı Kuaförlerden Büyük Başarı

Vanlı Kuaförlerden Büyük Başarı

Vanlı Kuaförlerden Büyük Başarı
A+A-

Türkiye Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen “Saç şow” yarışmasında Vanlı kuaförler Türkiye 2.'si oldu.


Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç ve yönetimi ile Antalya giden Vanlı ekip, Türkiye ikincisi olarak Van'a döndü. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Koç, “Saç şow” yarışmasının Antalya'da her yıl geleneksel olarak düzenlendiğini belirterek; "Bu tür etkinlik ve yarışmalara odamız tarafından kurulan bayan kuaförler şov ekibi her daim katılacaktır. Yarışmalar düzenlenmeden önce yaklaşık bir ay öncesinden oda olarak duyurumuzu yapıyoruz. Her yıl düzenli olarak 28-30 Nisan tarihleri arasında Antalya'da Türkiye genelinde “Saç şow” yarışması gerçekleşiyor. Bu yıl ise yapılan yarışmalarda, odamız üyeleri büyük başarı göstererek Van ilimizin ismini altın harflerle yazdırmayı başardı. Bu başarı hepimizindir. Tüm Van halkınındır. Yapılan yarışmayı ulusal bazda birçok basın mensubu takip etti. Ulusal basın da Van ilimizin isminin başarı ile duyurulması bizleri oldukça onure etti. Bu etkinliklerde emeği geçen; Asiye Aslan, Faruk Ergin, Sedat Somaç, Muhammed Topluca ve Berat Bedirhanoğlu’nu yürekten tebrik ediyoruz. Birbirinden başarılı bu sanatkarlarımıza ilimiz adına teşekkür diyoruz. Bizleri mahcup etmediler. Odamızı ve ilimizi en iyi şekilde temsil etme başarısını gösterdiler. Oda olarak bu tür etkinliklerde hiçbir zaman geri kalmıyoruz ve kalmayacağız. Hangi üyemiz olursa olsun desteklerimiz sonuna kadar devam edecektir" dedi.


Başkan Koç ayrıca, Antalya'da yapılan böylesi önemli etkinliklerin, aynısının Van’da yapılması için girişimlerde bulunduğunu ve bu konuda söz aldıklarını dile getirdi. Koç; “Turizm kenti olan ilimizin tanıtımı için, böylesi önemli etkinliklerin Van'da yapılması büyük önem arz ediyor. İlimizin tanıtımına büyük katkı sunacaktır. İlimizin tanıtıma ihtiyacı var. Sanatkarlarımızın “Saç şow”da başarı göstermeleri elimizi güçlendirdi. Berberler ve Kuaförler Odası Yönetimi olarak, bir yandan korsan berber ve kuaförlerle mücadele ederken, bir yandan da başarılı esnafımızın yanında yer aldığımızı belirtmek istiyoruz. Van için her türlü olumlu çalışmaların içerisinde yer alacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT