1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Kayakçılardan Muhteşem Dereceler

Vanlı Kayakçılardan Muhteşem Dereceler

Vanlı Kayakçılardan Muhteşem Dereceler
A+A-

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken Kayak Tesisleri’nde yapılan Alp Disiplini K2 Açılış Yarışması’na katılan Vanlı kayakçılar ilk üç sıraya isimlerini yazdırdılar.

Türkiye Kayak Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve Erzurum Palandöken Kayak Tesisleri’nde yapılan Alp Disiplini K2 Açılış Yarışması, 31 ilden toplam 308 bay ve bayan sporcunun katılımı ile U12-U14-U16-U18-U21 ve büyükler kategorilerinde yapıldı. İki gün devam eden yarışmalarda dereceye girebilmek için birbirleri ile kıyasıya mücadele sergileyen kayakçılar, kayak severlere unutulmaz bir yarışma izlettiler.

Alp Disiplini K2 Açılış Yarışması’na 10 sporcu ile katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Takımı sporcularından Serap Keve ilk günkü yarışmalarda U18 kategorisinde Türkiye ikinciliği, ikinci gün yapılan yarışmalarda Türkiye birinciliği elde ederken, Vanlı bir diğer kayakçı Neçirvan Sevinç ise U21 kategorisinde Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Vanlı kayakçılardan Serap Keve ve Neçirvan Sevinç, Erzurum’da yapılan Alp Disiplini K2 Açılış Yarışması’nda farklı yaş grupları ve kategorilerinde aldıkları Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü dereceleri ile Kayak Federasyonu tarafından 8-10 Şubat 2016 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak olan U18-U21 ve Büyükler Alp Disiplini K2 2. Etap yarışmalarına ve 17-19 Şubat 2016 tarihleri arasında ise Bursa Uludağ’da yapılacak olan U12-U14 ve U16 yaş kategorileri K2 2. Etap yarışmalarına diğer 8 Vanlı kayakçı ile birlikte katılacakları belirtildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT