1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Judoculardan Büyük Başarı

Vanlı Judoculardan Büyük Başarı

Vanlı Judoculardan Büyük Başarı
A+A-

Vanlı judocular Karaman’da düzenlenen Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası final müsabakalarında sporculardan Ejder Toktay ve Mustafa Ayhan Türkiye üçüncüsü Oldular.


Türkiye Judo Federasyonu tarafından yapılan ve Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi spor salonunda düzenlenen final müsabakalarını Karaman Valisi Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Türkiye Judo Federasyonu Genel Sekreteri Rahman Emeksiz ve sporcular izledi. 68 ilden yaklaşık bin 100 sporcunun mücadele ettiği ve 3 gün süren karşılaşmalar sonucunda, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü judo takımı sporcularından 37 kilogram Ejder Toktay ve 73 kilogram Mustafa Ayhan Türkiye üçüncüsü oldular.


Müsabakaları değerlendiren Türkiye Judo Federasyonu Genel Sekreteri Rahman Emeksiz ise, üç gün süren Judo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nın oldukça çekişmeli geçtiğini belirtip, Karaman'da iyi ağırlandıklarını. Şampiyona boyunca hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını belirterek, şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür etti.


Van Judo antrenörü Rakip Aslan, Vanlı Sporcuların aldıkları madalyalar karşısında çok mutlu olduğunu, sporcuların antrenmanlarındaki disiplin ve öz güvenle çalışmalarının karşılıklarını yaptıkları müsabakalar sonucu aldıklarını söyledi. Şampiyona 68 ilden yaklaşık bin 100 sporcunun mücadele ettiği ve üç gün boyunca devam eden karşılaşmalar sonucunda dereceye giren sporculara Vali Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve protokol üyeleri tarafından madalyaları verildi. Şampiyona, Murat Koca ve protokol üyelerinin hakemler ve federasyon üyeleri ile birlikte toplu fotoğraf çektirmelerinden sonra sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT