1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Judocular Madalyayla Döndüler

Vanlı Judocular Madalyayla Döndüler

Vanlı Judocular Madalyayla Döndüler
A+A-

Judo Minikler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Davut Toktay ve Taha Karataş gümüş madalya kazandı.


Türkiye Judo Federasyonu tarafından Eskişehir Porsuk Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya 65 ilden toplamda 668 sporcu ve antrenör katıldı. Kıyasıya devam eden mücadeleler iki gün sürdü. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı’ndan şampiyonaya katılan Taha Karataş, 26 kiloda Türkiye üçüncüsü olup gümüş madalya kazanırken, Davut Toktay ise 30 kiloda Türkiye beşincisi oldu.

Judo antrenörü Rakip Arslan, "Sporcularımızın Türkiye Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanmaları bizleri oldukça gururlandırdı. Bizler ilimizde her geçen yıl judo sporuna ilgiyi arttırdık. Şu an itibari ile 150'ye yakın sporcumuz bulunuyor ve her geçen gün artan bu ilgi sayesinde ulusal çapta katıldığımız bütün turnuvalarda başarılar kazanarak spora verdiğimiz ciddiyet ve disiplini sergiliyoruz. İlimizde sporcularımıza yakın ilgi ve desteklerinden dolayı Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e teşekkür ediyorum” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT