1. HABERLER

  2. SPOR

  3. VANLI HALTERCİDEN BİR BAŞARI DAHA

VANLI HALTERCİDEN BİR BAŞARI DAHA

VANLI HALTERCİDEN BİR BAŞARI DAHA
A+A-

Hatay’da düzenlenen Türkiye Halter Şampiyonası’na Van’dan katılan Sadrettin Gedik, 77 kiloda toplamda 266 kilo kaldırarak Türkiye üçüncüsü oldu.

 

Hatay’da düzenlenen Büyük Erkekler Türkiye Halter Şampiyonası’na 77 kiloda katılan Sadrettin Gedik, toplamda 266 kilo ağırlığı kaldırarak Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Van adına katıldığı her şampiyonadan madalya kazanan Sadrettin Gedik, “Aldığım başarıdan dolayı kendimi mutlu hissediyorum. Bu başarılar tabi ki kendiliğinden gelmiyor. Çok çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığını da alıyoruz. Beni çalıştıran ve destek veren halter hocam Cihan Ertunç’a teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye şampiyonasında sporcusunu yalnız bırakmayan halter milli takım antrenörü Cihan Ertunç ise, Hatay’da düzenlenen şampiyonada çok iddialı sporcuların bulunduğunu belirterek, “Halter branşı diğer branşlara göre daha zorlu bir spordur. Bir sporcuyu yarışmalara hazırlamak oldukça zahmetlidir. Malzemelerinin tam olması lazım. Bir yerden destek almazsanız bu sporu yapamazsınız. Ya da yaparsınız hiçbir başarı elde edemezsiniz. Bu konuyu Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze ilettim. Kendiside sporcuya gerekli tüm malzeme eksiklerini giderdi. Bunun üzerine de sporcumuz başarı elde etti. Bu başarımızı bize her konuda destek olan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e armağan ediyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT