1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Halterci Kardaş Türkiye Şampiyonu Oldu

Vanlı Halterci Kardaş Türkiye Şampiyonu Oldu

Vanlı Halterci Kardaş Türkiye Şampiyonu Oldu
A+A-

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Bartın’da düzenlenen 23 Yaş Altı ve Gençler Türkiye Halter Şampiyonası’nda 56 kilo U23 Erkekler kategorisinde yarışan Vanlı atlet Şevket Kardaş, Türkiye Şampiyonu oldu.


Türkiye Halter Federasyonu, 2014 faaliyet programı kapsamında düzenlenen 23 Yaş Altı ve Gençler Türkiye Halter Şampiyonası, 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında Bartın’da yapıldı. Yarışmaya Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde katılan Vanlı atletler, farklı başarılara imza attılar. 23 Yaş Altı ve Gençler Türkiye Halter Şampiyonası'nda 56 kilo U23 Erkekler kategorisinde yarışan Vanlı atlet Şevket Kardaş, toplamda 216 kilo kaldırarak Türkiye Şampiyonu olurken, 77 kiloda Mahsun Bartu 232 kilo kaldırarak Türkiye beşincisi ve yine 69 kiloda Adem Rıza Sayım ise Türkiye genelinde dereceye girdi. Bartın’da yapılan şampiyonada dereceye giren Van’lı sporcular, 2016‘da yapılacak olan, Avrupa Halter Şampiyonası Milli Takım kadro kampına davet edildi.


Milli Takım Halter Antrenörü Cihan Ertunç, sporcuları almış oldukları başarılarından dolayı kutlayarak, "Her zaman disiplinli ve programlı çalışmanın neticesinde, ilimizin adını böylesi güzel başarılarla herkese duyurmanın ve ilimizden de Türkiye Hazırlık Olimpiyat Merkezi (THOM) kampına sporcu göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri buraya gelmeden önce makamında ağırlayıp başarı ve dualarını esirgemeyen İl Müdürümüz Nevzat İnanç’a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT