1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Güreşçi Türkiye Şampiyonasında

Vanlı Güreşçi Türkiye Şampiyonasında

Vanlı Güreşçi Türkiye Şampiyonasında
A+A-

Türkiye Güreş Federasyonu 2016 faaliyet programında yer alan Gençler Serbest Türkiye Grup Müsabakalarına, Van adına katılan güreşçilerden Ahmet Çınar 66 kg kategorisinde Türkiye Geneli ilk 8’e girerek, şampiyonaya katılmaya hak kazandı.

Türkiye Güreş Federasyonu 2016 Faaliyet Programında yer alan ve Erzurum'da Yapılan Gençler Serbest Türkiye Grup Müsabakalarına Türkiye geneli 27 ilden Katılımın an, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Takımı Sporcularından 120 kg Vaner ŞİRP İkinci, 55 kg Servet Dikmenözü Üçüncü, 96 kg Habip Çelik ve 66 kg ise Cahit İbiş Beşincilik madalyasının sahibi oldular.

Erzurum’da yapılan, Gençler Serbest Türkiye Grup Müsabakalarına katılan bir diğer, Van’lı güreşçi Ahmet Çınar ise 66 kg kategorisindeki grubunda Türkiye Geneli ilk 8'e girerek Güreş Federasyonu tarafından yapılacak olan Türkiye Güreş Şampiyonası’na girmeye hak kazandı. 

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Cahit Cevizci yaptığı açıklamasında şu konuşmalara yer verdi;

“Türkiye Güreş Federasyonumuz tarafından Erzurum’da 27 ilden 250 güreşçimizin minderde ter döktüğü, Gençler Serbest Türkiye Grup Müsabakalarına bizlerde ilimiz adına 10 güreşçimiz ile katıldık. Güreşçilerimizden 120 kg Vaner Şirp İkinci, 55 kg Servet Dikmenözü Üçüncü, 96 kg Habip Çelik ve 66 kg ise Cahit İbiş Beşincilik madalyası kazandılar. Güreşçilerimizden Ahmet Çınar ise 66 kg kategorisindeki grubunda Türkiye Geneli ilk 8'e girerek Türkiye Güreş Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

İlimiz adına böylesi güzel başarılara imza atarak bizlere bu güzel mutluluğu yaşatan bütün sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Sporcularıyla gurur duyduklarını belirterek sporcularının disiplin içerisinde antrenmanlara eksiksiz katıldıklarını Türkiye Şampiyonasından da iyi dereceler elde edeceklerine inandıklarını belirtti. Katıldığımız yarışmalarda bizlerden destekleri esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi. 

A+A-

HABERE YORUM KAT