1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vanlı Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Vanlı Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Vanlı Girişimciler Sertifikalarını Aldı
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve Van ABİGEM tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.


KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında Van Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve Van ABİGEM işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimi sonunda sertifika töreni düzenlendi. Van TSO Tuşba Salonu’nda gerçekleştirilen törene Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, KOSGEB Van Hizmet Merkez Müdür Yardımcısı Abdulhadi Arvas ve kursiyerler katıldı. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, kursiyerlere hitap ederek, “Kendi işinizi kurarak, istihdam oluşturarak, risk alarak, burada yatırım yaparak, bu kentin kaderinde çok önemli değişim yapacağınıza inanıyorum. O yüzden sizin aldığınız bu eğitim tabi değerli. Reha hocamızın da çok ciddi katkıları var. KOSGEB’in destekleriyle biz de girişimcilik eğitimlerine ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Balkanı Lütfü Yücelik ise, bir işi yapacak insanın çok inanması gerektiğini belirterek, “22 yıldır bu işle ilgileniyorum. Arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalıştık. Yeter ki inanın, azimli olun, hırslı olun. Van TSO yönetimi çok aktif, çok faal gördüm. Bizden çok daha fazla işler yapmışlar. Bir Van kahvaltısını dünyaya tanıttılar. Tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sertifika almayı hak kazanan girişimcilere sertifikaları verildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT