1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı Esnafın Dertleri Bitmiyor

Vanlı Esnafın Dertleri Bitmiyor

Vanlı Esnafın Dertleri Bitmiyor
A+A-

Van'da ekonomik sıkınıtı içinde bulunan esnaflar, hangi siyasiyi karşısında görse benzer taleplerini sıralıyor. Esnaflar en çok da, depremden sonra biriken vergi borcunun ötelenmesinden ziyade terkin edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) ilçe teşkilatlarının esnaf ziyaretlerinde de aynı konular gündeme geldi. Hüdapar İpekyolu ilçe teşkilatı yeraltı çarşısı esnafını ziyaret etti. Burada esnaflar işsizlikten yakınırken, son zamanlarda meydana gelen patlamalardan tedirgin olduklarını ve bu patlamaların işlerini de etkilediğini söyledi. 

Bazen siftah dahi yapamadığını aktaran esnaflar sıkıntılarının büyüklüğünden söz ederken, Hüdapar Tuşba ilçe teşkilatı da Eski Marangozlar Sitesi esnafını ziyaret etti. Marangozlar sitesi esnafı da, ilk talep olarak vergi borçlarının ertelenmesi yerine terkin edilmesini beklediklerini vurguladı. Buradaki esnaflar, sıkıntılarını şu çarpıcı cümleyle dile getirdi; "Biriken vergi borçlarımız sermayemizden daha fazla... Ne yapacağımızı şaşırdık." 

Kaynak: Prestij Gazetesi

A+A-

HABERE YORUM KAT