1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı esnafın Arakan duyarlılığı

Vanlı esnafın Arakan duyarlılığı

Vanlı esnafın Arakan duyarlılığı
A+A-

Van'da bir esnaf, iki günlük kazancını, katliam ve zulme uğrayan Arakanlı Müslümanlara bağışladı.

Van'da kafe işleten Cihan Akbal, iki günlük kazancını, katliam ve zulme uğrayan Arakanlı Müslümanlara bağışladı.

Kent merkezinde kafe işleten Akbal, Arakanlı Müslümanlara yardım etmek için İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile irtibata geçti.

Akbal, bu kapsamda broşürlerle duyurusunu yaptığı kampanya için vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kafeden elde ettiği iki günlük kazancını Arakanlılara bağışlayan Akbal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslümanların yaşadıkları acıları büyük üzüntüyle takip ettiğini söyledi.

İnsanların dikkatini Arakan'a çekmek ve oradaki Müslümanlara yardım etmek istediğini anlatan Akbal, şöyle konuştu:

"İlk olarak, 'Arakanlı Müslümanlar için neler yapabiliriz?' diye düşündük. Bizim yapabileceğimiz işletmemizin iki günlük gelirini onlar için bağışlamaktı. Biz de toplumumuzdaki diğer bireylere de örnek olmak adına bu çalışmayı yaptık. Bu konuda herkesin bir şeyler yapmasını bekliyoruz."

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü Şevket Alp ise kentte bu tür faaliyetlerin toplumsal duyarlılık oluşturulması açısından önemli olduğunu dile getirdi. 

Arakanlı Müslümanların büyük zorluklar içinde yaşam mücadelesi verdiklerini anımsatan Alp, "Bizlerin de onlar için elinden geleni yapması gerekiyor. İHH olarak biz kentimizde bulunan yardımları bu kardeşlerimize ulaştırıyoruz." dedi. (AA)

A+A-

HABERE YORUM KAT