1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Çocuklar Yüzme Eğitimine Yoğun İlgi Gösteriyor

Vanlı Çocuklar Yüzme Eğitimine Yoğun İlgi Gösteriyor

Vanlı Çocuklar Yüzme Eğitimine Yoğun İlgi Gösteriyor
A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Van Olimpik Yüzme Havuzu’nda verilen yüzme kursuna çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.


Okulların kapanmasıyla birlikte Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kurslar açılarak çocukların tatillerini spor yaparak değerlendirilmesi sağlanıyor. Yaz okulu kapsamında Van Olimpik Yüzme Havuzu’nda açılan yüzme kursuna çocukların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Tesis Amiri İsmail Çallı, burada amaçlarının milli sporcu çıkarmak ve Van’ı temsil edecek sporcu çıkarmak olduğunu söyledi. Çallı, “Yaz okulu başlamasıyla birlikte şu anda 472 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz 6-12 yaş arasındadır. Çocuklara eğitim vermekteyiz. 4 antrenörümüz var, 2 de cankurtaranımız var. İnsanların ilgisi çok büyük. Okullar tatil olduğunda yoğunluk daha da artıyor, kışın ise yetişkinlere kurs vermekteyiz. Şu anda bizde bin 360 yetişkin kurs görmektedir” dedi.

Çocuklarını yüzme kursuna getiren vatandaşlar ise, çok memnun olduklarını ve burada çocuklarının hem spor yaptığını hem de yaz tatilini değerlendirdiklerini söylediler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT