1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı çiftçiler dikkat! Hibe kazananlar...

Vanlı çiftçiler dikkat! Hibe kazananlar...

Vanlı çiftçiler dikkat! Hibe kazananlar...
A+A-

Van Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, ‘Genç Çiftçi Hibe Desteği’ için yapılan müracaatlar sonucunda, 216 asil 422 de yedeğin belirlendiğini söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fevzi Altuner, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacağı programa Van’da 18 bin genç çiftçinin başvurmasının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında yapılan müracaatların değerlendirmeye tabi tutulduğunu anlatan Altuner, “Bir aylık süre zarfında 18 bin genç çiftçimiz bu proje kapsamında ilçe müdürlüklerimize dosya teslimi yaptılar. Genç çiftçilerimiz proje kapsamında ana hatlarıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, kanatlı, ipekböceği yetiştiriciliği, meyvecilik, seracılık ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konularında müracaatlarını yaptılar. Yapılan başvuruların 17 bin 784'ü hayvansal üretim, 206'sı ise bitkisel ve diğer üretim kapsamında yapıldı. Değerlendirmeler kapsamında şehit yakınları, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilerimize pozitif ayrımcılık yapıldı. Değerlendirme sonunda asil ve yedek listeler belirlendi. 30 bin TL hibe desteği almaya hak kazanan 216 asil genç çiftçimiz ile 422 de yedek belirlendi. Önümüzdeki günlerde bu genç çiftçilerimizle hibe sözleşmeleri ilçe müdürlüklerimizde imzalanacak ve projelerin uygulanmasına başlanacak. 3 yıllık bir süreci kapsayan hibe destek programı kapsamında kabul edilen projeler için, bu yıl itibariyle 450 milyon liralık bir kaynak kullandırılacak. Projeler, uygulamanın her aşamasında il ve ilçe müdürlüklerimiz tarafından takip ve kontrol edilecektir” dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT