1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vanlı Boksörlerden Büyük Başarı

Vanlı Boksörlerden Büyük Başarı

Vanlı Boksörlerden Büyük Başarı
A+A-

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Türkiye Alt Minikler Boks Şampiyonası’na katılan Vanlı sporcular büyük başarı gösterdi.


Sakarya’da yapılan Türkiye Alt Minikler Boks Şampiyonası’na 47 ilden 370’e yakın sporcu katıldı. 370 sporcunun katıldığı şampiyonaya 3 sporcu ile katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takımı, turnuvanın ilk gününde ringe çıktı. Rakipleri ile kıyasıya bir mücadele sergileyen boksörlerimizden 41,5 kiloda Servet Kaya Türkiye ikincisi olurken, 46 kiloda İnan Özhan ve 50 kiloda Barış Güdürü ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Boks takımının aldığı başarıları değerlendiren Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz; “Öncelikle sporcularımın aldıkları bu güzel başarılarından dolayı kendilerini kutluyorum. Bizler ilimiz adına katıldığımız her müsabakadan farklı derecelerle dönüyoruz. İlimizin adını her yerde duyurmaya çalışıyoruz. Bu güzel başarıları alınca bizlerde çok mutlu oluyoruz. İnşallah ilimize yakışacak daha güzel ve daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT