1. HABERLER

  2. SPOR

  3. VANLI BOKSÖRLERDEN BİR BAŞARI DAHA

VANLI BOKSÖRLERDEN BİR BAŞARI DAHA

VANLI BOKSÖRLERDEN BİR BAŞARI DAHA
A+A-

Bayburt’ta 19-24 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Türkiye Büyük Erkekler Boks Şampiyonası’nda Vanlı boksörler derece ile döndüler.


Bayburt’ta düzenlenen boks turnuvasına Van adına dört boksör katıldı. Milli boksörler 60 kiloda Remzi Uyar ve 64 kiloda Bulut Haykır, bütün rakiplerini yenerek altın madalya alarak, müsabakayı Türkiye grup birincisi olarak tamamladılar. 69 kiloda Fetullah Uyar ve 91 kiloda Zafer Elasan ise bronz madalya alarak Türkiye grup üçüncülüğüne isimlerini yazdırmayı başardılar. Aldıkları bu dereceleri Van halkına armağan ettiklerini söyleyen Milli Boksör Bulut Haykır, “Tüm müsabakalara katılmamızda bizlere destek olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e teşekkür ederim” dedi.

Turnuvayı değerlendiren boks antrenörü Ayhan Öz ise, “Bu yıl içerisinde toplamda katıldığımız müsabakalarda 8 altın, 6 gümüş ve 10 bronz madalya almanın mutluluğu içerisindeyiz. Desteklerinden dolayı Van Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Aslan Sinir’e teşekkür ederim” diye konuştu.

Yurt içinde ve yurtdışında Van ilini temsil edip başarılar elde eden Vanlı boksörleri kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir de, bu tür başarı haberlerini almanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT