1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Boksörler Erzurum Kampına Davet Edildi

Vanlı Boksörler Erzurum Kampına Davet Edildi

Vanlı Boksörler Erzurum Kampına Davet Edildi
A+A-

Türkiye Boks Federasyonu, Fransa’da yapılacak olan Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası aday kadrosunu oluşturmak üzere Erzurum'da yapacağı kampa Vanlı boksörlerden Ergün Demir ve Muhammed Raşit Dargın’ı da davet etti.


Fransa’da yapılacak olan Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası için aday kadrosunu oluşturmak üzere Türkiye Boks Federasyonu tarafından Erzurum’da kamp yapılacak. Federasyon tarafından açılan kampa Vanlı boksörlerden Ergün Demir ve Muhammed Raşit Dargın da çağırıldı. Türkiye şampiyonasında aldığı derecelerle milli takım aday kadrosuna çağırılan Ergün Demir ve Muhammed Raşit Dargın, bu teklifle oldukça mutlu olduklarını söyledi.


Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz ise, her iki sporcunun Van ve ülke adına önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, “Bu başarıları elde etmek için çok çalıştık ve bu mutlulukları birlikte yaşadık. Şimdi ise iki sporcumuz Erzurum Palandöken’de bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde kampa çağırıldılar. Bu da bizi mutlu etti. Kampa alınan sporcularımız, kamp sonunda Fransa’da yapılacak olan Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceklerdir. Burada sporcularımıza başarılar diliyor, Allah yardımcıları olsun. Ayrıca bizlere her zaman destek olan ve desteklerini esirgemeyen Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT