1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vanlı Basketçiler Türkiye İkincisi

Vanlı Basketçiler Türkiye İkincisi

Vanlı Basketçiler Türkiye İkincisi
A+A-

Türkiye geneli düzenlenen ve final müsabakalarının ise Çanakkale’de gerçekleştirildiği ANALİG Basketbol final müsabakalarına katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol erkek takımı Türkiye İkincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye geneli farklı illerde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Basketbol Bölge, Grup, Çeyrek ve Yarı Final müsabakalarında bütün rakiplerini yenerek bir üst tura yükselip, Van’ı Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) final müsabakalarında temsil eden, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Erkek takımı, Van Şampiyonu olarak gittiği Çanakkale’de oynanan final maçında, Adana ili ile karşılaşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Erkek takımı maçı 48-40 kaybederek Türkiye İkincisi oldu. 

Yapılan ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Sefa Kırmızıaltın şu ifadelere yer verdi; “Van ilimizde okullar arasında basketbolun lokomotifi olmaya devam edeceğimizi ve bu başarılarımızın ise tesadüf olmadığını bir kez daha göstermiş olduk. İlimizde basketbolun daha da yaygınlaşmasını ve her yaştaki insanlarımıza ulaşmamız için her zaman iyi bir antrenör ve sporcu kadrosuna sahibiz. Öğrencilerimizin basketbol branşında böylesi güzel başarılara imza atmasında emeği olan antrenör arkadaşlarımızdan Uğur Saatçioğlu ve Tezcan Tokçan hocalarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen bütün herkese çok teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu

A+A-

HABERE YORUM KAT